Havaalanında Uyumak Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı!

havaalanında uyumak

Birçoğumuzun yolu havaalanlarına düşmüştür. Gerek seyahat, gerek bir yakınımızı karşılamak ya da ona yolculuğundan önce refakat etmek amacıyla. Havaalanı ziyaretleri esnasında eminim herkesin dikkatini çekmiştir koltuk ve sandalyelerin ne kadar küçük ve rahatsız edici oldukları. Hemen hemen herkes birkaç saatini geçirmiştir bu koltuklarda bitmek bilmeyen rötarlar yüzünden. Peki ya havaalanında bütün bir geceyi geçirmek zorunda kalırsanız ve tek seçeneğiniz havaalanında uyumak olursa? Üzülmeyin, bunun da çaresi var.

Donna Mcsherry adında sıradan bir İrlandalı, seyahatleri boyunca birkaç sefer havaalanlarında sabahlamak zorunda kalır. Bu sabahlamaları sırasında da havaalanlarında uyumak için en ideal yerleri arar. Bu işi birkaç kez yapmak zorunda kalınca da neden olmasın diyerek fikirlerini paylaşacağı bir site kurmaya karar verir. İşte www.sleepinginairports.net‘in doğuşu bu sayede gerçekleşmiş olur. 1996 yılında “laf olsun” diye kurduğu bu siteye ilk olarak 3 havaalanı(Dublin, Frankfurt ve Cenevre) hakkında görüşlerini ve yorumlarını yazar. Bunlara ek olarak da en iyi nasıl uyunabileceğine dair çeşitli ipuçlarını not düşer yazılarına. Çok kısa bir sürede diğer gezginlerin bıraktıkları yorumlarla beraber büyüyerek bugüne kadar gelir site.

Havaalanında-Uyumak

 

Sitedeki havaalanı arşivi çok ama çok geniş. Neredeyse bütün kıtalardaki havaalanlarıyla ilgili yorumlar bulunuyor. Lounge servislerinden tutun kuaförlere kadar her türlü bilgiyi burada bulabilmeniz mümkün. Sitenin kuruluş amacı bu olmasa da gideceğiniz havaalanıyla ilgili açıklamaları inceleyerek önceden birçok bilgi edinebilirsiniz. En azından neyle karşılaşacağınızı bilir, hazırlıklı olursunuz.

Gelelim havaalanında uyumak için verilen bilgilere. Kullanıcı dostu bir arayüze sahip olmasından dolayı istediğiniz havaalanına kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz. Havaalanının sayfasına girdiğinizde siz de göreceksiniz bütün bilgiler hemen karşınıza çıkıyor başlıklar halinde. Özellikle uyumak için tavsiyelere baktığımda ise havaalanlarındaki çok spesifik, bilinmeyen yerlerin tavsiye edildiğini gördüm. Hatta öyleki tavsiye edilen sandalyelerin el koyma yeri var mı yok mu onun hakkında bile detay verilmiş. Bu yüzden vaadettiği şeyleri fazlasıyla karşılıyor sleepinginairports.

havaalanında uyumak

En Güncel Veriler..

Tabi bence en önemli detay sitenin güncel olup olmaması. İlk izlenimim pek iyi değildi açıkçası. Çünkü 2000‘lerin başından kalma eski moda bir temayla hizmet veriyor site. Bu da kullanıcı da önyargı yaratıyor ama burada en güncel bilgileri bulacağınıza emin olabilirsiniz. Dediğim gibi kullanıcı sayısı çok olunca dünyanın dört bir yanından sürekli en güncel bilgiler veriliyor siteye. Bu da haliyle sitenin güncel kalmasına yardımcı oluyor.

Şu sıralarda bir de oylama var dünyanın en iyi havaalanını seçmek için. Eğer hizmetinden memnun kaldığınız veya yerin dibine sokmak istediğiniz bir havaalanı varsa bu fırsatı kaçırmayın derim.

Eğer sizin de gideceğiniz havaalanlarıyla ilgili bilgiye ihtiyacınız varsa, daha da önemlisi havaalanında iyi vakit geçirebilmek için kimselerin bilmediği yerleri keşfetmek istiyorsanız sleepinginairports uğramanız gereken ilk adres olmalı.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.